امارگير وبلاگامارگير سايتتقويم و ساعت سیما سقف

سیما سقف

انتخاب پوشش مناسب سقف ساختمان

انتخاب پوشش مناسب سقف ساختمان

انتخاب پوشش مناسب سقف ساختمان

از مراحل مهم در ساخت و ساز انتخاب نوع سقف است که در هنگام ساخت یک خانه جدید یا حتی تعمیر خانه قدیمی با آن روبرو هستیم. کاملا مشخص است که سقف نقشی کلیدی و مهم در فرم ساختمان، زیبایی و سازه یک ساختمان دارد که هر کدام از این موارد با اتخاب سقفی اشتباه، مخدوش می­شود. لذا قبل از هر گونه تصمیم گیری برای انتخاب ساختار سقف و بام ساختمان با یک کارشناس مشورت کنید. این مشورت برای مرحله بعدی ساخت سقف یعنی انتخاب نوع پوشش سقف و همچنین نوع عایق بندی بام هم ضروری و لازم است.

برای آگاهی نسبی خود شما با این موضوع و آشنایی شما با ساختار سقف و انواع اجرایی آن چند مورد از این ساختار سقف را برای شما معرفی می­کنیم. این شناخت به شما چشم­اندازی می­دهد تا بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید. و همین طور در انتها به معرفی سقف شیب­دار که از پرکاربردترین انواع سقف است می­پردازیم.

سقف های گنبدی :

سقف گنبدی شبیه کاسه­ایست که به صورت برعکس روی دیوارها جای گرفته است. این شکل گنبد انواع مختلفی دارد و در قدیم برای پوشاندن دهانه­ها وسیع که ستون احتیاج نداشته باشد استفاده می­شده است. در حال حاضر سقف گنبدی گزینه­ای مناسب برای ارتقاء دادن جنبه های زیایی و چشم نواز هر عمارتی است. این سقف­ها انتخاب مناسبی برای سقف آلاچیق ها، گنبدها و اتاق های بالاخانه هستند.

سقف های نامتقارن:

این سقف ها با نام بام نمکدانی نیز معرفی می شوند. بام نمکدانی یک طراحی نامتقارن دارد ، به نحوی که یکی از دو ضلع سقف نسبت به دیگری شیب بیشتری دارد و طول آن ها نا برابر است.

در ابتدا شهروندان آمریکایی به ساختار این سقف دست پیدا کردند و متوجه شدند اگر شیب یکی از را بیشتر کنند در مصرف مواد و مصالح می توانند صرفه جویی کنند و فضای قابل سکونت بیشتری در اختیار داشته باشند. همچنین این رویکرد در شهرهای شمال ایران هم مورد استفاده قرار می­گیرد.

سقف شیروانی :

استفاده از سقف های شیروانی جدید نه تنها می تواند ظاهر خانه ی شما را مدرن تر کند بلکه در برخی از طرح ها می تواند موجب ذخیره ی انرژی خورشیدی و گرمایشی بیشتری نیز شود.

با پیشرفت تکنولوژی، مصرف انرژی و سازگار بودن با محیط زیست یکی از عوامل مهم است. با انتخاب یک سقف شیروانی علاوه بر زیبایی سقفی را خواهیم داشت که تمام این خصلت­ها را هم داراست.

برای طراحی سقف­های شیب­دار به محیط توجه ویژه­ای می­شود، یک گونه از این سقف­ها مخصوص مناطق گرم است. در این مناطق سقف­ها طوری طراحی و اجرا می شوند که حتی المقدور نور خورشید را بازتاب دهند و حرارت کمتری را نسبت به سقف های معمولی جذب کنند در نوع دیگر آن که مخصوص مناطق سردسیر است بر روی سقف، پنل خورشیدی قرار داده می­شود.

برای اجرای یک سقف شیب­دار زیرسازی یکی از مراحل مهم است. برای داشتن کیفتی مناسب و استفاده از مزیت­های سقف شیب­دار احتیاج است که زیرسازی مستحکم و مقاوم باشد.

از دلایلی که می­توان به محبوبیت و مقبولیت سقف شیب­دار اشاره کرد، ساختار این سقف است که در مناطق معتدل، مرطوب و سردسیر جوابگوی محیط است و بارش برف و باران را به سمت لوله­های دفع آب هدایت می­کند و از ماندن این ریزش­های جوی روی سقف و نفوذ آن به داخل خانه جلوگیری می­کند. البته در مناصق سردسیر بحث بارش برف را داریم که باید حواسمان باشد با اجرای سقف شیبدار با اینکه برف دفع می­شود خظر قندیل بستن در کناره­های سقف وجود دارد.

مزیتی که در انتها می­توان از آن نام برد این است که سقف­های شیب دار نسبت به سقف های مسطح احتیاج به مراقبت کمتری دارند. از مصالح هایی که برای زیر ساخت سقف شیب دار می توان استفاده کرد عبارت اند از : خرپاهای فلزی یا چوبی ، سقف های بتنی و یا استفاده از طاق های ضربی

تعداد صفحات : 0

خلاصه آمار
  • کل مطالب 1
  • افراد انلاین 1
  • بازدید امروز 1
  • بازدید دیروز 0
  • بازدید امسال 48
  • کل بازدیدها 2753
تبلیغات
پربیننده ترین مطالب
دنبال کنندگان 0 نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آرشیو مطالب
پبوند های روزانه
درباره ما
Designed By blogfam Powered by Blogfam